понедельник, 29 июня 2020 г.

Аналіз роботи методичного об’єднання вихователів за підсумками 2019-2020 навчального року.


Аналіз роботи методичного об’єднання вихователів  за підсумками 2019-2020 навчального року.
Методичне об’єднання вихователів у 2019-2020 навчальному році працювало над проблемою:  «Соціалізація особистості в групі продовженого дня через виховання любові до рідного краю.» Проводилась велика робота з реалізації даного проблемного питання. Метою роботи методичного об'єднання вихователів - створення комфортних умов для навчання, за яких учень відчуває свою успішність, свою інтелектуальну досконалість, відчуває себе частинкою соціуму, його невід'ємною ланкою..
Робота методичного об’єднання була спрямована на підвищення професійної майстерності і розвиток творчої ініціативи вихователів, застосування в інноваційному навчанні інтерактивних технологій; створення умов для формування ключових компетентностей учнів.
Протягом року було сплановано та проведено 3 засідання МО за такими темами:Перше засідання відбулося 28 серпня 2019 року у формі методичної наради на тему: «Організаційне забезпечення діяльності ГПД», де голова МО, Біжко Ю.С. зробила аналіз роботи МО за минулий навчальний рік. Було визначенні завдання та затверджений план роботи МО на 2019-2020 рік.
Друге методичне об’єднання відбулося 18 грудня 2019 року у вигляді «Круглого столу» на тему: «Гра- основний вид діяльності та засіб формування вміння налагоджувати стосунки дітей молодшого шкільного віку.»
Третє методичне об’єднання відбулося28 травня 2020року у вигляді конференції ZOOM .
На засіданнях розглядалися найактуальніші питання щодо виховання молодших школярів .
 Аналіз роботи методичного об’єднання вихователів груп продовженого дня за минулий рік показав, що підвищився науково-теоретичний та методичний рівень організації навчально – виховного процесу в групі продовженого дня, посилилась увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів.
Свою діяльність вихователі спрямували на пошук наукових новинок, на створення творчої атмосфери, модернізацію форм, методів та засобів організації навчання та виховання дітей, а головне - на реалізацію принципу рівноправного діалогу між вихователем та учнем Вся система виховних заходів спрямовується на формування духовності, виховання учнів як громадянина, патріота своєї землі.
Для підвищення рівня ефективності виховного процесу вихователі ГПД широко впроваджують у практику своєї роботи елементи педагогічного досвіду своїх колег, педагогів міста. Кожен вихователь брав участь у роботі методичного об’єднання: готували доповіді, реферати, проводили відкриті виховні заходи. Акцентувалася увага на питаннях самоосвіти вихователів. Перед кожним з педагогів ставилась задача – не просто працювати над вибраною темою, а обов’язково поділитися досвідом своєї праці.
Вихователі ГПД при плануванні своєї роботи керувалися вимогами Національної програми виховання учнів 1-12 класів, яка спрямована на виховання високоосвіченої, національно-свідомої і активної людини, що наділена глибоко громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинним і патріотичним почуттям. Тому протягом року працювали за затвердженим планом виховної роботи, що є складовою частиною загальношкільного плану і включає всі напрямки виховання.
Зміст роботи був націлений на пошуки нових технологій виховання учнів початкових класів.
Основні функції методичної роботи були діагностичними, корегуючими, інформаційними. Вся робота вихователів груп продовженого дня була спрямована на підвищення якості навчання і виховання учнів.
В цілому роботу методичного обєднання вихователів за 2019-2020н.р. можна вважати задовільною засідання МО здійснювалися згідно плану МО.    
           Завдання на 2020-2021 навчальний рік
1. Всю методичну роботу методичного об’єднання підпорядкувати головній меті: результативності методичної підготовки; проведення самопідготовки та виховних заходів, щоб досягти найвищих результатів навчання і виховання молодших школярів.
2. Вихователям при плануванні своєї роботи звернути увагу на різноманітність форм і методів проведення виховних заходів, що сприяли б розвитку пізнавальних здібностей молодших школярів.
3. Керівнику МО взяти під особистий контроль проведення відкритих виховних заходів та відкритих самопідготовок.
4. Здійснювати індивідуальний підхід до навчання і виховання кожної дитини в ГПД з урахуванням індивідуальних особливостей.
5. Сприяти розвитку естетично-творчої діяльності школярів в ГПД.
6. Виховувати і розвивати спостережливість учнів під час організації дозвілля.
7. Поєднувати виховання із самовихованням та розвивати самостійність, ініціативу, самодіяльність учнів, талант, розумові та фізичні здібності, зберігати та зміцнювати їхнє здоров’я.
8. З метою підвищення професійної майстерності, формування інноваційних якостей педагогів у системі методичної роботи проваджувати інтерактивні виховні технології.
9. Режим роботи груп продовженого дня планувати у відповідності з нормативно – правовими документами, санітарно – гігієнічними і психолого – педагогічними вимогами та особливостями організації навчально – виховного процесу школи.
10.Продовжувати роботу в системі вивчення, презентації і впровадження в практику ППД вихователів ГПД.
11. Підвищувати професійний рівень вихователів ГПД шляхом проведення постійно діючих семінарів – практикумів, психолого – педагогічних тренінгів, самоосвіти, курсової підготовки.
12. Сприяти піднесенню статуса вихователя і значущості діяльності ГПД впровадженням нових методів і технологій та створення максимально органічних умов перебування дитини в школі.
13. Постійно працювати над створенням сприятливого середовища для розвитку свідомої, самодостатньої, гармонійної особистості.
14. Удосконалювати форми роботи в проведенні самопідготовки ,застосовувати елементи новітніх технологій, диференційованого та індивідуального підходів;
15. Впроваджувати комп’ютерні технології в практичну діяльність вихователів.      

Комментариев нет:

Отправить комментарий